Kanada’da Üniversite Eğitimi

Kanada’da Üniversite Eğitimi

Dünyanın en yaşanılası ülkelerinden biri olan Kanada; gelişmiş bir ekonomiye, üst düzey teknolojiye, eşsiz doğal güzelliklerine, yüksek yaşam standartlarına sahip ve suç oranlarının oldukça düşük olduğu bir ülkedir. Toronto, Vancouver, Montreal ve Calgary Kanada’nın başta gelen gelişmiş şehirleridir.

Ülkeniz de istediğiniz üniversiteye, istediğiniz bölüme yerleşememiş olabilir veya beklentilerinizi karşılayacak bir okul olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Geleceğinizi şekillendireceğiniz, hayatınız boyunca izlerini taşıyacağınız istediğiniz üniversite eğitimini almak sizin elinizde! Alacağınız üniversite eğitimi sadece kariyeriniz açısından değil, sosyal yaşantınız açısından da çok önemlidir. Siz de böylesine önemli bir eğitimi, yurt dışında farklı kültürler arasında almak istemez misiniz ?

Kanada, alan bakımından dünyanın en geniş ikinci ülkesidir fakat nüfusu yüz ölçümüne göre oldukça az olduğundan her zaman kaliteli iş gücüne ihtiyacı vardır. Bu nedenle en fazla beyin göçünün olduğu ülkelerden biridir. Bu durum kozmopolit bir yapıyı beraberinde getirerek farklı kültürden insanları bir araya toplamıştır. Üniversite eğitimi sonrası, Kanada’da bulunan bir üniversitenin diplomasına sahip ve ana dil seviyesinde ingilizce konuşan biri olarak ülkede pek çok çalışma imkanına sahip olabilirsiniz. Üstelik Kanada’nın vatandaşı olmak ve oturma izni almak oldukça kolaydır. Kanada üniversitesinden alacağınız diploma diğer gelişmiş ülkelerde de birçok iş olanaklarının kapısını açıyor. Sizlere dünya çapında geçerli olan bu diplomaya sahip olmak için isteğinize uygun imkanlar sunuluyor. Ayrıca Kanada üniversitelerinde okuyan üniversite öğrencilerine eğitim-öğretim döneminde 20 saat, yaz tatillerinde ise tam gün çalışma izni verilir.

Kanada’da lisans ve yüksek lisans eğitimine katılmak için çok iyi derecede ingilizce bilgisine sahip olmak gerekir. Bunun için üniversiteler uluslararası platformda geçerli olan TOEFL ve IELTS gibi sınavlarda yüksek bir başarı istemektedir. Bu sınavlara hazırlanmak yerine üniversite eğitimini alacağınız ülkedeki bir dil okulunda üniversite yerleştirme programına katılarak ingilizce öğreniminizi tamamlayabilirsiniz. Böylece eğitim alacağınız ülkeye daha çabuk ve kolay adapte olabilir, üniversite hayatınıza daha aktif bir şekilde başlayabilirsiniz. Bu noktada uluslararası öğrenciler için dil eğitimi programları hazırlayan Kanada Dil Okulları devreye girmektedir.

Kanada’da eğitim almak için almanız gereken bazı özel izinler vardır:

  • Kanada eğitim merkezinden kabul mektubu
  • Eğitiminizi ve yaşantınızı karşılayabilceğiniz paranızın göstergesi
  • Sağlık muayenesi
  • Kanada’ya gelmek için eğitim vizesi
Call Now Button