Kanada Hakkında

Kanada Hakkında

Yüz ölçümü olarak Rusya ve Çin’den sonra en büyük Kuzey Amerika Ülkesi.  Ontario eyaleti, kuzey kutup bölgesinin en kalabalık, zengin, güçlü, ve en sanayileşmiş eyaletidir. Halkının refah düzeyi oldukça yüksektir. Terör faaliyerlerinin nerdeyse sıfır olduğu, güvenliği üst düzeyde tutan Başkent Ottawa ve ülkenin en büyük, en kozmopolit kenti, İngiliz kolumbiyası için gerçek bir uyarıcıdır. Vancouver en kozmopolit kent olma unvanı için sırada beklemektedir. Vancouver Küçük Hollywood olarak adlandırılır, Hollywood da çekildiğini sandığınız filmlerin bir çoğu Vancouver’da çekilmiş olabilir. Adeta küçük bir film seti gibidir. Çok sayıda festival ve etkinliğe ev sahipliği yapar. İnsanları sıcak kanlıdır. Hiç tanımadığınız kişiler size selam verip halinizi hatırınızı sorabilir. Toronto, Ontario gölünün kıyısında yükselen ihtişamlı gökdelenleri, yoğun trafiği ile tam bir kalabalık şehir hayatı yaşatır. Kanada ticaretin kalbi sloganını hak eden bir görünüme sahip. Özellikle eğitim için gidip kalmaya çalışan insanlar ciddi bir gelir kaynağı oluşturur göçmenlik işlemleri sırasında. Yine %51′ ini göçmenlerin oluşturduğu, birbirlerinden tamamen farklı kültürlerin ve inançların buluştuğu ve barış içinde yaşadığı bir şehir. Toronto, tiyatro, sinema, sergi gibi faaliyetlerin, gösterilerin, festivallerin ve inanılmaz konserlerin sahne aldığı kültür ve sanat trafiği yoğun olan bir kimliğe sahip.  Kanada bir göçmen ülkesidir ve federal yapısı vardır. %53 üniversite mezunu oranıyla dünyanın en eğitimli ülkesidir. Birleşmiş Milletler tarafından defalarca “Yaşam Kalitesi En Yüksek Ülke” seçilen Kanada, huzurlu ve güvenli bir ortamda, kaliteli eğitim görmek isteyenler için ideal bir ülkedir.
Kışları bazı bölgelerde çok sert, yazları da kuzeyde ılıman güneyde ise son derece bunaltıcı sıcak ve nemli geçer. Özellikle Toronto da kışları ayaz ve soğuk hakimdir, Vancouver daha çok yağmurlu ve ılıman bir yapıya sahiptir, çam ormanlarında çam kokuları içinde gezilebilir.
Kanada özellikle yaygın eğitim olanakları, ortalama yaşam süresinin uzunluğu, düşük suç ve şiddet oranı gibi nedenlerle yüksek sırada yer almıştır. Yine dil okulları ardından, dil okullarının anlaşmalı olduğu üniversitelere ve kolejlere geçiş yapılabilir.

Kanada dil okulları son yıllarda dil okulu pazarındaki paylarını arttırabilmek için dil eğitim programlarında indirim ve kampanyalar uygulamaktadır. Mutlaka dil eğitimi düşünülüyorsa Kanda da eğitim göz önünde bulundurulmalıdır. Bu yüzden yurtdışında dil eğitimi almak isteyen çok sayıda öğrenci Kanada’da dil okullarını tercih etmeye başlamıştır. Özellikle Vancouver ve Toronto da yoğunlaşan dil okulları, İngilizce eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok geniş bir eğitim seçeneği sunmaktadır. Ülkede konuşulan ikinci anadilin Fransızca olması sebebiyle Fransızca öğrenmek isteyen ve dil eğitimi akabinde üniversite ya da yüksek lisansa devam ederek kariyerlerini akademik olarak ilerletmek isteyen öğrenciler de Kanada’da İngilizce öğrenmeyi tercih etmektedir.

Kanada’daki Dil Eğitimi veren okullar sıcakkanlı ve yardımsever personel ile birlikte öğrencilerinin kendilerini evinde hissederek hedeflerine ulaşması yolunda daima en iyi desteği vermek konusunda titizce çalışmaktadır. Kandada bazı okullar butik, bazı okullar ise kurumsal ve büyüktür, bu tamamen öğrencinin seçimine bağlıdır.  Kanadadaki dil okulların genellikle hepsinde akıllı tahtalar kullanılmaktadır, sınıflar genellikle 12 kişilik kontenjanı aşmamaktadır, öğrenciler öğretmenleri ile birebir konuşarak, tüm sorularına cevap bulabilmektedirler. Derslerin yanında konserler, spor aktiviteleri ve kamp gibi aktivitelerle öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmaktadır. Öğrencilerin boş vakitlerini verimli değerlendirebilmeleri için bütün olanaklar sunulmuştur.
Dil okulları şehir merkezinde ve ulaşım noktalarına en fazla 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Zaten Kanada da toplu taşım çok sık ve kaliteli bir şekilde kullanılır.

Kanada da konaklamalar genellikle aile yanı ve yurt konaklaması şeklindedir. Aile yanları özenle seçilir ve öğrencinin talepleri doğrultusunda öğrenciye sunulur, örneğin öğrenci domuz eti yemiyor, evde çocuk istemiyor ya da evde evcil hayvan istemiyor olabilir. Öğrenciden bu talepler alınır ve okula iletilir, bu koşular doğrultusunda öğrencinin mutlu olabileceği aileler belirlenir ve öğrenciye sunulur. Yurt konaklamaları da yine aynı şekilde eğitim göreceği yere neredeyse yürüme mesafesinde olacak şekilde ayarlanır.

Call Now Button