Cornerstone College

Cornerstone College

Cornestone College, tam adı ile Cornerstone International Community College of Canada (CICCC), 1980 yılından bu yana eğitim veren bir özel kariyer kolejidir. Kariyer kolejleri, öğrencileri iş hayatına hazırlamaya yönelik eğitim verirler. Eğitimler teorikten ziyade pratiğe yöneliktir. En büyük avantajları co-op programlar adı verilen iş imkânlı eğitim programları sunmalarıdır.

Co-op programlarda, program içeriğine göre belirli bir süre eğitim aldıktan sonra, belirli süre de çalışma imkânı sunulur. Bu çalışma ücretli çalışmadır, maaşlı staj olarak geçer. Kariyer kolejlerinde programlar ağırlıklı olarak Business Management, İşletme Yönetimi ve Hospitality Management, Servis Yönetimi içeriklerinde olur. Cornerstone College, değişen dünyanın ihtiyaçlarına uygun olarak bir fark yaratmış ve dijital içerikli programları da eğitim seçenekleri arasına katmıştır.

Okulda sunulan ders programı içerikleri, teorik eğitime pratik bir yaklaşım getirmek üzerine kurgulanmaktadır. Sınıf mevcutlarının az tutulmasına özen gösteren okulda eğitmenlerin her bir öğrenci ile tek tek ilgilenmesi hedeflenir.

Okuldaki kariyer merkezi, co-op lu programlarda, öğrencilerin eğitimleri kapsamındaki çalışma dönemlerini en verimli şekilde tamamlayabilmesi için her türlü desteği verir. Öğrencileri iş görüşmelerine hazırlamaktan, CV hazırlama tekniklerine kadar hazırlık desteğinin yanı sıra, okulun iş ortaklığı yaptığı kurum ve kuruluşlardaki ilgili pozisyonların, öğrenci yetenek ve ihtiyaçları ile eşleştirilip öğrencilerin kendilerine en uygun işe yerleştirilmesi için çalışır.

Okul, Vancouver şehir merkezindeki lokasyonu ile de öğrenciler için bir çekim noktasıdır. Vancouver, Pasifik kıyısında, Kanada’nın genel iklimi ile mukayese edildiğinde ılıman sayılan bir iklime sahip, oldukça gelişmiş bir şehirdir. ABD sınırına yakınlığı da lokasyon anlamında bir artı yaratır. Kısa süre önce “Gelecekteki Ekonomik Büyüme Tahmin”inde 1. seçilmiş olup, Microsoft, Amazon, Samsung ve Cisco gibi 7.000’in üzerinde firmaya ev sahipliği yapar. Teknoloji alanında ise en hızlı büyüyen şehirler arasındadır.

Call Now Button