Yurtdışı Dil Eğitim Fiyatları

Yurtdışı Dil Eğitim Fiyatları

Yabancı dil öğrenmek için ya da halihazırda bilinen bir yabancı dile dair yetkinliği ve yeterliliği geliştirmek için en etkili yöntemlerden biri yurtdışında dil eğitimi almaktır. Her ne kadar ülkemizde hemen hemen her ilköğretim kurumunda yabancı dil eğitimi başlangıç seviyesinde dahi olsa verilse de yine de yurtdışında bir dil okulunda yabancı dil eğitimi almak çok daha verimli sonuçlar elde edilmesini sağlamaktadır.

Yurtdışında dil öğrenmek için gidilen okullar en çok İngilizce eğitimi veren dil okulları olmaktadır. Bu okullara giden kişiler için belirli bir yaş aralığı söylemek çok doğru olmamakla birlikte 3 yaşından itibaren her yaşa uygun, hedefler ve amaçlara yönelik kurslar bulunabilmektedir. Yaş aralığındaki bu büyük genişlik, kalınacak konaklama yerinin seçiminde de çok farklı tercihlerin öne çıkmasına sebep olmaktadır. Ya da, alınacak kursun seçiminde de farklılıklar olmaktadır. Bazı lokasyonlar yılın belirli dönemleri için yüksek veya düşük sezon uygulaması yapmaktadır.  Bu gibi faktörlerin çoğu göz önünde bulundurulduğunda, gidilecek kursun fiyatı değişiklik göstermektedir.

Örneğin; İngilizce dil okulu için, standart Genel İngilizce kurslarında haftada 20 ders İngilizce dersleri alınmakta olup, dersler genellikle, Writing, Reading, Speaking ve Listening yeteneklerinin geliştirilmesine yöneliktir.  Standart kursların yanı sıra, Yoğun, Akademik vb. isimlerle bu alanlara yönelik kurslar verilmektedir. Bazen Standart Programlar ile öğrencinin dil okulundaki eğitimini bitirdikten sonra yabancı dilini kullanmayı amaçladığı alana özgü kursların da verildiği programlar alınabilmektedir. Bunların başında hukuk, finans gibi alanlar gelmektedir.
İngilizcenin dışında yurtdışında dil eğitimi kapsamına giren diğer başlıca lisanlar, Almanca, Rusça, Çince, Fransızca, İspanyolca olarak sayılabilir. Yurtdışında dil eğitimi fiyatları gidilecek ülkeye, dil okulunun o ülkede bulunduğu lokasyona, gidilecek kursun içeriğine, örneğin haftalık ders sayısı, program içerikleri vb., dil okuluna gidilen sezonun yüksek ya da düşük sezon olmasına ve katılım süresine göre değişiklikler göstermektedir.

Örnek olarak, A.B.D. New York’ta 8 haftalık bir Genel İngilizce kursunda haftada 20 ders İngilizce almak istendiğinde ödenecek fiyat aile yanı tek kişilik odada yatak ve kahvaltı dahil konaklama ile birlikte 2500 USD şeklinde çıkabilmektedir. Aynı kurs Malta’da almak istendiğinde ise benzer bir konaklama şekli tercih edildiğinde yine 8 haftalık bir süre için 3000 Euro civarında fiyatlar çıkmaktadır. Avustralya da yine 8 haftalık bir kurs için benzer konaklama seçenekleri alındığında kurs ücreti 5000 AUD dolaylarında olabilmektedir.

Yukarıda bahsedildiği gibi pek çok etken dahilinde bu fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir. Bundan dolayı, yabancı dil öğrenmek için yüksek maliyetli olacağından çekinerek ön yargı ile yaklaşıp araştırma yapmamak yerel bir dil kursunda bazen çok fazla ücretler ödeyip beklentileri karşılamayan kalitede bir eğitim alınmasına sebep olmaktadır. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen kişiler muhakkak dil okulları için çeşitli alternatifli fiyatları araştırmalarında fayda vardır.

Call Now Button