Kanada Sertifika Programı

Kanada Sertifika Programı

Kanada’da eğitim programları arasında en az Kanada üniversiteleri kadar yaygın olan sertifika programları son 10 senedir öğrencilerin en çok tercih ettiği programlar arasında yer almaktadır. Üniversitelerin aksine teknik ve sanat alanında kısa veya uzun süreli programlar ile öğrencileri direkt olarak çalışma hayatına hazırlayan kurumlar bunun yanı sıra lisans diploması isteyen öğrencilere de üniversitelere transfer imkanı sağlamaktadır. Birçok sertifika programından mezun olduktan sonra Kanada’daki üniversitelere geçiş yaparak burada eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz.

Ayrıca öğrenciler son dönemlerde yaygın olan Kanada’da çalışma izni ve Kanada’da göçmenlik başvuruları için yoğun bir şekilde sertifika programı tercih etmektedirler. Sertifika programlarının içeriğinde maaşlı iş yerleştirme ve ücretsiz staj gibi birçok imkan yer almaktadır. Öğrenciler bu gibi konulardan faydalanarak gelir elde etmekle kalmaz ayrıca yurt dışında çalışma tecrübesi de elde etmiş olur.

Kanada’da 1 yıllık bir eğitimin ardından 1 senelik bir çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Öğrenciler 1. yılını tamamladıktan sonra bir diğer programa geçiş yaparak eğitim süresini 2 yıla çıkarmaktadırlar. Bunun sebebi toplamda 3 yıllık bir çalışma iznine sahip olabilmektir. Bu çalışma izniyle beraber kalıcı göçmenlik (permanent resident) başvurusu yapma hakkına sahip olabilirsiniz.

Kanada’da Sertifika Programı Alabileceğiniz Okullar

Sertifika programları, Kanada’da hem özel hem de devlet kolejlerinde verilmektedir. Bu okullar her yıl dünyanın farklı ülkelerinden pek çok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilir. Özel kolejler arasında öğrenciler tarafından en çok tercih edilenler arasında; Toronto School of Management, Cornerstone International College, Trebas Institute , Greystone College ve sanat alanındaki geniş program yelpazesiyle Vancouver Film School yer alır. Bu okullarda stajlı ve stajsız olarak pek çok program sunulur. Program süresi boyunca yasal çalışma iznine sahip olunması öğrencileri cezbetmektedir.
Devlet kolejleri içerisinde de pek çok sertifika programı sunan okul bulunur. Bu okulların en büyük avantajı; kurs sürenize bağlı olarak program sonrası sahip olacağınız çalışma iznidir. Sunulan bu avantaj sebebiyle devlet kolejlerinde verilen sertifika programları özel kolejlerdeki programlara göre daha pahalıdır.

  • Toronto School Of Management
  • Trebas Institute
  • Cornerstone College
  • Greystone College
Call Now Button