Kanada Vizesi

Kanada Vizesi

Kanada Vizesi için gerekli evraklar gidiş amacına göre farklılık göstermektedir. Bu belgeleri gidiş amacınıza uygun olarak büyükelçilik internet sitesinden veya vize danışmanlık firmasından kontrol etmeniz işlemlerin yapılış hızını arttırarak daha kolay Kanada Vizesi almanıza yardımcı olacaktır.

Kanada vizesi için gerekli belgeleri konsolosluk belirlediği için eksiksiz olarak hazırlanması önem teşkil etmektedir. Konsolosluk yetkilileri evrak listesinde yer almayan belgeleri de isteyebilmektedir.Kanada vizesi alabilmek için belgelerinizin eksiksiz olması kadar doğru doldurulmuş olması da büyük önem arz etmektedir. Birçok kez yurtdışına çıkmış olsanız da tarihlerde yapılacak en küçük bir hata Kanada vizesi almanızı sekteye uğratabilir. Bunun için danışmanlık firmalarından doğru bilgi alarak Kanada Vizesine başvurmanız sizin yararınıza olacaktır.

Kanada Vizesi için başvuru yaparken, belgeleri eksiksiz hazırlayıp, randevunuzu almanız ve Kanada vize ödemenizi yapmanız gerekmektedir. Kanada Vize başvurusu yaparken pasaportunuzun 10 yıldan eski olmaması, Kanada çıkış tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir.

Pasaportunuzun geçerlilik süresinin bitmesi halinde yeni pasaport çıkarmanız gerekmektedir. Kanada vizesi alırken fotoğraf boyutunun birebir tutması gerekmektedir. Bunun için fotoğraf çektirirken Kanada vizesi için fotoğraf çektirmek istiyorum şeklinde belirtmeniz gerekmektedir. Kanada Vizesi için gerekli evrakların fotokopilerinin de alınmış olması gerekmektedir. Kanada vizesi alsanız bile hakkınızda açılmış bir davanız, ödemediğiniz vergi, ssk borcunuz varsa gümrük kapısında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Bunun için adliye ya da karakoldan sicilinizi kontrol ettirmelisiniz. 19 yaşından küçük bireylerin Kanada vizesi alması ebeveynlerinden alacakları muvaffakatname ile mümkündür. Kanada Vize başvurusu için randevu almanıza gerek yoktur çünkü evraklar online hazırlanmaktadır.Kanada vize ücretinin ödemesini Garanti Bankasına yapabilirsiniz. Kanada vizeniz çıktığı zamankonsolosluğa gitmenize gerek yoktur, Kanada vize sonucunu posta ile göndermektedir.

Belgeleriniz doğru ve tam ise , Kanada vize sonucunu ne zaman öğreneceğinize dair bir belge vermezler ve başvuru işleminiz tamamlanır. Kanada vizesi için başvuru yapmanız, vize alacağınız anlamına gelmemektedir. Kanada Vizesine başvuru yaparken istenen başlıca belgeler; geçerli pasaport, kayıt formu, uçak rezervasyonu, konaklama rezervasyonu, yurtdışı sağlık sigortası, kişisel dilekçe, 2 adet 3,5×4,5 fotoğraf, mali durumunuzu belirten belgeler, son 3 aylık kredi karı ekstresi, ikametgah belgesi, tam vukuatlı nüfus kaydı dökümüdür.

BağlantıBunlara ek olarak öğrenci olma, ücretli çalışma, işyeri sahibi olma, 18 yaş altında olma durumlarında dosyaya ilave evrak eklenmektedir. Kanada vizesi için ilave evraklara Kanada Konsolosluğunun resmi internet sitesinden ya da vize danışmanlık firmalarından ulaşabilirsiniz.

Call Now Button