Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Hava alanı transferim gelmezse ne yapmalıyım?

Acentanızdan temin edeceğiniz hava alanı karşılama evrakınızda acil durum numarası bulunmaktadır. Eğer transferiniz sizi almaya gelmediyse ya da geç kaldıysa kendisine acil durum numaralarından ulaşabilir ya da danışma kısmına gidip elinizdeki evrağı gösterip probleminizi anlatmaya çalışabilirsiniz. Onlar sizin adınıza transferinize ulaşabilirler. Transferiniz gelene kadar hava alanından ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Benimle birlikte çocuğumun da eğitim alabileceği Kanada’da alternatifler bulunmakta mıdır?

Anne-çocuk, Baba- çocuk ya da eş ile birlikte alınabilecek kurs programları ile ilgili detaylı bilgiyi KARYA International ofislerinden temin edebilirsiniz.

Kanada’da hangi dil okuluna gideceğime nasıl karar vereceğim?

Dil okulları ile ilgili opsiyon Kanada’da oldukça geniştir. Şehir, okul, ders sayısı ve kurs çeşidi Karya Internaitonal’ın tecrübeli danışmanları eşliğinde, öğrencinin profiline göre belirlenir.

Kanada’da ne kadar süre dil eğitimi almalıyım?

Ne kadar süre dil eğitimi alacağınız aslında mevcut İngilizce seviyenizi ve hedeflediğiniz İngilizce seviyesine bağlıdır. İngilizce seviyenizi belirlemek için Karya International ofislerine gelip ücretsiz seviye tespit sınavlarına katılabilirsiniz.

Kanada Vize garanti midir?

Vize başvurusunun nasıl sonuçlanacağını önceden kestirmek çok kolay değildir. Karya Internationla Danışmanları dosyaları kusursuz şekilde çalışıp konsolosluğa sunarlar. Vize sonucu daha çok öğrencinin profiline bağlıdır ve öğrencinin danışmanı sonuçla ilgili tahmin yürütüp bunu öğrenci ile paylaşabilir.

Kanada Vizem ne kadar sürede çıkar?

Kanada vizesi başvuru yapılan tarihten itibaren maksimum 3 hafta içinde sonuçlanır. Fakat genel olarak sonucunuz ortalama 1 hafta içerisinde KARYA International ofisine ulaşır.

Kanada vize sonucumu nasıl takip edebilirim?

VFS Global sitesinden vizenizin sonuçlanıp sonuçlanmadığını takip edebilirsiniz.

Kanada vizesi ne kadar sürede sonuçlanır?

Kanada vizesinde vize türüne bağlı olarak değişmekle birlikte ortalama 7 ile 15 iş günü arasında sonuçlanır.

Kanada vizesi için vize harcı ne kadardır?

Kısa süreli eğitim vizesi için ( 6 aydan kısa ) ve turist olarak gidecekler için 100 $ , uzun süreli eğitime gidecek öğrenciler için( 6 aydan uzun ) 150 Can Dolarıdır .Onu dışında VFS Global başvuru merkezi de 79 TL koordinasyon bedeli almaktadır.

Kanada vizesi için en önemli evraklar hangileridir?

Kanada ‘da vizesinde gidiş amacınıza göre gerekli evrak listesi değişmektedir. Kanada vizesinde olumlu sonuç alabilmemiz için gidiş amacımızın net bir şekilde açıklanması ve gidiş amacımızı destekleyici evraklar konulmalıdır . Bu evraklardan bazıları , pasaport, adli sicil kaydı , Türkiye’deki gelir durumunuzu ve çalışma durumunuzu açıklayan evraklar, banka mektubu , aile belgeleri vb.

Öğrenciler neden Kanada ‘da eğitim almalı?

Kanada ‘da çok fazla milletten toplumun yaşaması oldukça farklı avantaj sağlamaktadır. Ekonomik olarak gelişmiş bir ülke olması öğrencilere çalışma imkanı sunmaktadır. Kanada ‘da master ve üniversite öğrencilerinin yasal çalışma hakları vardır. Öğrenciler için diğer önemli bir konu olan yaşam maliyeti ise İngiltere ve Amerika ile karşılaştırıldığında daha azdır. Üniversite ve master programlarının fiyatı Türkiye’deki fiyatlarla hemen hemen aynıdır .Ayrıca buna ek olarak Kanada ‘Da bir öğrenci ister master ister lisans eğitimi alsın her uluslararası öğrencinin 3 yıl yasal çalışma izni olur.

Kanada‘da lise eğitimi için hangi şartlar gereklidir?

Kanada‘daki liselerde kredi sistemi geçerlidir. Öğrencilerin 1 lise yılını tamamlayabilmeleri için toplamda 8 kredi almaları gereklidir. Her bir kredi için ortalama 1500 Can doları ödemeleri gerekir. Öğrencinin Kanada da lise okuyabilmesi için İngilizce düzeyi ve not ortalaması çok önemlidir. Lise eğitimini tamamlayan öğrenci pathway programlarına katılarak üniversite okuyabilir. Kanada ‘da lise eğitimini tamamlayan öğrenci Türkiye’ye dönmek isterse yabancı öğrenci kontenjanından üniversiteye yerleşebilirler.

Kanada vize işlemlerinde konsolosluğa gitmeme gerek var mıdır, danışmanlık firması organize edebilir mi?

Kanada vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti almak isterseniz danışmanlık almak istediğiniz firma size Kanada vize evrak listesini gönderir ve evraklarınızı organize etmenizde yardımcı olur, siz evraklarınızı toparladığınızda firmaya ilettiğinizde firma evraklarınızın İngilizceye tercümelerini yapıp kanada konsolosluğunun online formunu doldurur . Başvuru sahibinin forma imza atması gerekir. Danışmanlık firma evraklarınızı kontrol eder ve formunuzu doldurduktan sonra konsolosluğa kendisi teslim edebilir ve sonuç ile ilgili takip yetkisine sahiptir.

Kanada da eğitime gitmek isteyen bir öğrenci hangi tür eğitim vizesine başvuruda bulunmalı?

Kanada ‘da 2 tip eğitim vizesi vardır. 6 ay eğitime kadar olan vize ve 6 aydan uzun süreli vize. 6 aydan uzun süreli vize alındığında orada uzatabilme hakkı vardır ve öğrenci farklı bir programla orada kalmak isterse ilke buna olanak verir, fakat kısa süreli dediğimiz 6 aya kadar olan vize de , vizesinin süresi bittiğinde ülkesine dönüp ülkesinin konsolosluğundan yeniden vize alması gerekmektedir.

Kanada diploma ve sertifika programlarına katıldığımızda oradaki çalışma hakkı nasıldır?

Kanada’da bir öğrencinin master yapması için yüksek not ortalaması gerekir. O nedenle master programlarına alternatif olarak diploma ve sertifika programları yer almaktadır. Diploma programlarının 1 yıllık ve 2 yıllık seçenekleri vardır. Öğrenci 1 yıllık sertifika programına gittiğinde sonrasında 1 yıl yasal çalışma hakkı verilir, 2 yıllık sertifika programına katıldığında ise 3 yıl yasal çalışma hakkı vardır. Aynı zamanda eğitim süreci boyunca hafta içi part time hafta sonu da full time çalışma hakkı vardır.

Call Now Button