Trebas Institute

Trebas Institute

Trebas Institute, 1979 yılında Kanada’nın Quebec eyaletine bağlı Montreal şehrinde kurulmuştur. Okul Montreal’in kalbinde konumlanmıştır. Günümüze kadar 3000’in üzerinde mezun vermiştir. Trebas Institute bünyesinde 40 farklı ülkeden öğrenciler eğitim almaktadır. Hem Fransızca hem de İngilizce olarak eğitim verilmektedir. Trebas Institute’un global şirketlerle stratejik partnerliği bulunur ve öğrencilerine ömür boyu kariyer danışmanlığı hizmeti vermektedir. Mezun olan öğrencilerin Post Graduate Work Permit PGWP (Eğitim sonrası oturum ve çalışma izni) imkânı vardır. Eşleri ile gelen öğrencilerin, eşleri de Post Graduate Work Permit (PGWP) sahibi olurlar.

Montreal, Kanada’nın doğusunda Quebec eyaleti sınırları içerisinde yer alır. Quebec City’e arabayla 2 saatlik mesafede, Toronto’ya arabayla 5 saat uçakla 1 saatlik mesafede, New York City’e arabayla 6 saat uçakla 1 saatlik mesafede bulunmaktadır. Montreal’de resmi olarak iki ana dil vardır; İngilizce ve Fransızca. Montreal’de halkın büyük bir çoğunluğu Fransızca konuşmaktadır. Montreal, diğer Kanada şehirlerinden farklı olarak geleneksel bir şehir yapısına sahiptir ve küçük Paris olarak bilinmektedir. Dünyada Paris’ten sonra en çok Fransızca konuşulan şehirdir. Şehir içerisinde metro ağı oldukça gelişmiştir, yaşam maliyetleri açısından Toronto’ya göre %20 daha ucuz bir şehirdir.

Trebas Institute öğrencilerine iki farklı program sunar; “ E-Commerce and Online Business Management ve Audio and Video Post-Production”. E-Commerce and Online Business Management programı 2 yıllık bir programdır. Mezun olan öğrenciler; Digital Marketing Consultant/Strategist, Digital Marketing Manager, Digital Account Manager, Social Media Manager, E-Commerce Consultant/Strategist alanlarında iş bulma imkânı bulurlar. Audio and Video Post-Production programıda 2 yıllık bir programdır. Mezun olan öğrenciler; Video Editor, Assistant Editor, Sound Editor, Post Production Supervisor/Coordinator, Post Supervisor alanlarında iş bumaktadırlar.

Trebas Institute’e kayıt olabilmek için IELTS skorunuzun 5.5 olması gerekmektedir. Diğer sınavlarda minimum istenen puanlar; TOEFL 55, Cambridge 162, PTE 42, Duolingo 85. Fransızca eğitim almak isteyen öğrencilerin ise B1 dil sertifikalarının olması gerekmektedir. İngilizce yeterliliğini sağlayamayan öğrenciler için anlaşmalı olan okulda İngilizce eğitimi alınması gerekmektedir.

Trebas Institute’da verilen diploma programları aşağıda yer almaktadır:

• E-Commerce and Online Business Management
• Audio and Video Post-Production

Call Now Button